Похмурий прогноз, який обіцяє людству зіткнення з небаченими досі стихійним лихом у найближчі десятиліття, прийнятий до публікації в науковому журналі Atmospheric Chemistry and Physics
Це означає, що фахівці визнали такий розвиток подій вірогідним.
Стаття кліматолога Джеймса Хансена та його колег, прийнята до публікації в журналі Atmospheric Chemistry and Physics, прогнозує руйнування льодовиків Гренландії і Антарктиди, руйнівні бурі і цунамі, що несуть на береги гігантські валуни. Крім того, ці катастрофічні явища пропонується очікувати вже через кілька десятиліть, а не століть.
На думку вчених, процес починається з танення льодовиків, яке відбувається вже зараз. Прохолодна вода, потрапляючи в океан, лягає на більш теплу і щільну морську воду. Даний процес порушує нормальну механіку циркуляції води, завдяки якій товща води перемішується, а тепло з глибин океану виходить на поверхню.
В результаті цього тепла вода "консервується" в океані, ще сильніше розмиває льодовики, чого в океан потрапляє нова вода з танучих льодовиків і рівень моря різко підвищується. Порушення в роботі океанічних процесів циркуляції води, крім того, наводять до наростання температурних контрастів: тропіки стають спекотніше з-за глобального потепління, а Західна Європа і Північна Америка постраждають від холоду. Такі температурні контрасти і приведуть до катастрофічних цунамі і тайфунів.
Не чекаючи прийняття своєї статті до публікації, Хансен виклав її в інтернет ще в 2015 році, що викликало бурхливі суперечки. Одні вчені критикували Хансена за "злив" своїх даних безвідповідальним журналістам, а інші схвалювали його бажання бити на сполох з приводу глобального потепління. Нарешті, не всі кліматологи згодні з його розрахунками швидкості танення льодовиків.
Згідно з іншими прогнозами кліматологів до 2040 року Арктика повністю позбудеться льоду, а найбільші прибережні міста будуть частково затоплені.
До речі, науковий аналіз свідчить про те, що антропогенна зміна клімату стало причиною 14 екстремальних погодних явищ в 2014 році на всіх континентах, крім Антарктиди.
Джерело: ЗІК
| Количество показов: 41 | Автор: Експерти | Голосов: 1 | Рейтинг: 3.3 |
Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію