Світовий банк прогнозує, що до 2045 року в країнах регіону буде жити більше пенсіонерів, ніж працівників
Східній Європі загрожує серйозний економічний спад через старіння населення, якщо не будуть проведені радикальні реформи у законодавстві щодо працевлаштування, освіти і міграції.
Про це пише Financial Times з посиланням на прогноз Світового банку. Скорочення рівня народжуваності, масова імміграція і застарілі методи роботи зменшують економічний потенціал регіону. Такі країни, як Польща, Естонія і Румунія впродовж останніх років демонстрували економічний ріст. Однак тепер, згідно з прогнозами Світового банку, вони перші в списку ризику.
Експерти вважають, що до 2060 року в Східній Європі буде лише 14 мільйонів працівників, що дорівнює сумарній кількості населення Чехії і Словаччини.
"Відчуття занепокоєння наростає. Питання старості стає дедалі важливішою економічною проблемою. Якщо країни Східної Європи не почнуть думати над її вирішенням, вони в якийсь момент втратять потенціал і не зможуть досягти економічних показників своїх більш заможних сусідів у ЄС. Їм буде просто фізично тяжко це зробити", - сказала співавтор прогнозу Емілі Сіннот.
Польща, Словаччина і країни Балтії впродовж останніх років спостерігали ріст своїх ВВП завдяки інвестиціям із Західної Європи. Дані Європейського Центрального банку свідчать, що різниця у розмірах економік між Західною і Східною Європою скоротилася на половину за період з 2000 до 2012 року. Але масова імміграція зі сходу на захід молоді і кваліфікованих працівників, а також скорочення рівня народжуваності почали впливати на економіку східноєвропейських країн через скорочення працездатного населення.
До 2060 року кількість працівників у Східній Європі скоротиться на 30%, а у Західній – лише на 5%. На думку експертів, економічного спаду через демографію можна уникнути шляхом заохоченні імміграції і підвищенням рівня здоров'я і освіти. Крім того, варто змінити законодавство щодо працевлаштування, щоб заохочувати пенсіонерів і жінок більше працювати.
Джерело: Дзеркало тижня
| Количество показов: 119 | Автор: Експерти | Голосов: 2 | Рейтинг: 3.44 |
Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію